Zakończenie roku szkolnego

Koniec roku szkolnego – kto o tym decyduje?

Koniec roku szkolnego to data określona w specjalnym kalendarzu roku szkolnego, którego opracowaniem zajmuje się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Według Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 roku w sprawie organizacji roku szkolnego, zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach powinny się kończyć w najbliższy piątek po 20 czerwca. Oznacza to, że zakończenie roku szkolnego nigdy nie odbędzie się wcześniej (o ile nie zmieni się odpowiednia ustawa).

Wydarzenie zostało zakończone.

cze 23 2023