• informatyka,
  • matematyka,
  • hiszpański lub niemiecki (Twój wybór!)

Jeśli fascynuje Cię świat nowoczesnych technologii, tworzenie programów informatycznych, masz otwarty umysł i odważnie szukasz nowych rozwiązań, to profil stworzony z myślą o Tobie.

Nauczysz się: pisać aplikacje w najpopularniejszym obecnie języku programowania (Python), tworzyć projekty graficzne (PS, COREL)

Kierunki studiów: informatyka, programowanie, robotyka i cybernetyka, budownictwo, grafika komputerowa, mechatronika, lotnictwo, kosmonautyka.

Szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Opolskim

Szkoła oferuje: zajęcia z robotyki i cybernetyki na Politechnice Wrocławskiej. Nauczyciele prowadzą koła naukowe z matematyki i informatyki. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Konkursie Studium Talent z matematyki na Politechnice Wrocławskiej, za co otrzymują dodatkowe punkty na studia. Każdego roku kilkunastu uczniów otrzymuje certyfikat ukończenia Konkursu. Prowadzone są dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego. Co roku organizowany jest wyjazd do Muzeum Kopernika w Warszawie.

W Nowym uczymy zarządzać wiedzą, rozwijać pasje i zainteresowania. To szkoła pełna sukcesów.

• biologia,
  • chemia,
  • hiszpański lub niemiecki (Twój wybór!)

Jeśli fascynuje Cię świat medycyny, przyrody i psychologii, twoją pasją jest biologia, chcesz przeprowadzać obserwacje i doświadczenia, pomagać ludziom w poznawaniu siebie, to profil specjalnie dla Ciebie.

Kierunki studiów: medycyna, farmacja, psychologia, analityka medyczna, weterynaria, ratownictwo medyczne, dietetyka, kosmetologia, rehabilitacja, wychowanie fizyczne, trener personalny.

Szkoła współpracuje: Z Uniwersytetem Opolskim – z Wydziałem Chemii i Biologii. W ramach tej współpracy uczniowie uczestniczą w wykładach i zajęciach laboratoryjnych w profesjonalnych i nowoczesnych laboratoriach. Szkoła nawiązała także współpracę z Zespołem Szkół Medycznych ”Medyk” w Brzegu. Uczniowie pracują w ramach PCK.

Szkoła oferuje: laboratoria z biologii i chemii na Uniwersytecie Wrocławskim i Opolskim, zajęcia z pomocy przedmedycznej, wyjazdy do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i poznawanie pracy oddziałów: kardiologii, anestezjologii, chirurgii oraz zakładów: Medycyny Sądowej, Patomorfologii i Mikrobiologii, laboratoria z mikrobiologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, zajęcia z anatomii w Muzeum Człowieka we Wrocławiu i spotkania z brzeskimi weterynarzami.

• fizyka,
  • matematyka,
  • hiszpański lub niemiecki (Twój wybór!)

Jeśli fascynuje Cię mikro i makro świat oraz jego wpływ na współczesną cywilizację masz otwarty umysł i odważnie szukasz nowych rozwiązań, to profil stworzony z myślą o Tobie.

Kierunki studiów: architektura, mechanika i budowa maszyn, fotonika, budownictwo lądowe i wodne, mechatronika, lotnictwo, inżynieria optyczna, matematyka stosowana, kosmonautyka.

Szkoła współpracuje z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Opolskim

Szkoła oferuje: zajęcia z matematyki i fizyki na Politechnice Wrocławskiej, laboratoria z fizyki na Uniwersytecie Opolskim. Nauczyciele prowadzą koła naukowe z matematyki i fizyki. Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Konkursie Studium Talent z fizyki i matematyki na Politechnice Wrocławskiej, za co otrzymują dodatkowe punkty na studia. Każdego roku kilkunastu uczniów otrzymuje certyfikat ukończenia Konkursu. Prowadzone są dodatkowe zajęcia przygotowujące do egzaminu maturalnego. Co roku organizowany jest wyjazd do Muzeum Kopernika w Warszawie.

• geografia,
  • j.polski,
  • hiszpański lub niemiecki (Twój wybór!)

NOWOŚĆ: geografia w wykładowym języku angielskim

Jeśli czujesz się humanistą o wszechstronnych zainteresowaniach i chcesz swoją pasję twórczego działania rozwijać w różnych dziedzinach nauki i kultury, lubisz uczyć się języków obcych, interesuje Cię współpraca międzynarodowa i kompetencje społeczne, chcesz brać udział w międzynarodowych akcjach humanitarnych, bądź myślisz o karierze aktora, prawnika, radcy prawnego, notariusza i adwokata, chcesz podjąć studia ekonomiczne na uczelni polskiej lub zagranicznej, to jest właśnie profil dla Ciebie!

Kierunki studiów: filologie, prawo, pedagogika, medioznawstwo, kierunki artystyczne, aktorstwo, dziennikarstwo, terapia zajęciowa, stosunki międzynarodowe, zarządzanie i marketing, politologia, handel zagraniczny, analityka, lingwistyka, turystyka, ekonomia.

Szkoła współpracuje: z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego, Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu, Wyższą Szkołą Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu,

Zajęcia dodatkowe: zajęcia i wykłady na Wydziale Filologicznym i Prawa Uniwersytetu Opolskiego, zajęcia teatralne w Teatrze Jana Kochanowskiego i Teatrze Ekostudio w Opolu, koło teatralne, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, business English, szkolna internetowa gra giełdowa, koło nauk ekonomiczno-społecznych, warsztaty terapii zajęciowej działające przy Brzeskim Stowarzyszeniu Chorych na SM, zabezpieczenie logistyczno-menadżerskie Festiwalu Piosenki Angielskiej, żywe lekcje języka niemieckiego za granicą, zajęcia z wolontariuszami z AISEC, wymiana młodzieży polsko-ukraińskiej z Brzegu i Horodenki.

UWAGA: Konieczność przystąpienia do egzaminu kompetencji językowych w dniu 9 czerwca 2021 r. o godz. 9:00 w II LO w Brzegu.

Pobierz:  ZAGADNIENIA