Konkurs Pieśni Patriotycznej

W dniu 20.10.2023 roku odbyły się powiatowe eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, które miały miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu.
Wzięły w nim udział dwie grupy wiekowe; szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Każda oceniana była w ramach swoich kategorii. Każdą szkołę mógł reprezentować solowy wykonawca i/lub zespół. Naszą społeczność szkolną reprezentowała Amelia Grabowska z klasy 2D, którą do konkursu przygotowała Pani Anna Tomalska.
Amelia zaśpiewała poruszający utwór nawiązujący do realiów życia podczas hitlerowskiej okupacji – „Kolędę Warszawską 1939”.
Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitymi umiejętnościami wokalnymi, zachwycając przy tym publiczność i jury, które uznało, że z roku na rok poziom prezentowanych utworów jest coraz wyższy. Finalnie jednak  swoim talentem wokalnym to Amelia najbardziej podbiła serca jurorów i zajęła I miejsce w eliminacjach i tym samym zakwalifikowała się do etapu na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Amelię!