Narodowe Czytanie w II LO

Dnia 6 września 2021 roku w auli szkoły odbyło się Narodowe Czytanie, które jest społeczną akcją popularyzującą znajomość literatury polskiej oraz odkrywającą jej piękno. Organizowana jest od 2012 roku a honorowy patronat nad nią obejmuje Prezydent wraz z Małżonką. Podczas tegorocznej akcji Para Prezydencka wybrała do czytania utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. W naszej szkole przedstawiciele wszystkich klas odsłuchali fragmenty dramatu, które zaprezentowani dla nich uczniowie: Adelina Dąbrowa, Julia Kawiak, Marta Kochanowicz, Klaudia Świętoniowska z klasy 3C, Julia Wachowska, Jakub Chojeński z klasy 2C oraz Julia Pszczolarska, Wiktoria Mikołajek z klasy 2D. Wierzymy, że niniejsza akcja jest dobrą zachętą do obcowania z książką, bo powtarzając za autorem słów Umberto Eco „Kto czyta książki ten żyje podwójnie”.