Sukces na IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej

Zespół wokalny „Kwintello” złożony z naszych uczennic awansował jako jedyny z naszego województwa do finału konkursu, który odbył się w Raciborzu. Aby awansować musiał przejść przez eliminacje, które polegały na nagraniu piosenki i przesłaniu jej organizatorowi. Spośród 85 wykonawców z całej Polski jury wyłoniło 15 finalistów, wśród których znalazły się nasze uczennice.

W finale, który miał miejsce 21 kwietnia nasz zespół, w którego skład wchodzą: Emilia Kasztelan z kl. 2b, Oliwia Nowicka z kl.2a, Oliwia Podgórni z kl. 2c, Alicja Wiącek z kl.3c,  oraz last but not least Wiktoria Roman z kl. 4an wykonał piosenkę „No hablaré de mi amor” z filmu animowanego wytwórni Disneya „Hercules”   zdobywając wyróżnienie za kreację wokalno-sceniczną.

 Trzeba przyznać, że  konkurencja była silna. Uczestniczyła młodzież  z takich miast jak: Poznań, Gdańsk, Katowice, Racibórz, Wrocław czy Łódź. Zmagania konkursowe odbywały się do godzin wieczornych w Raciborskim Centrum Kultury. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń

Gratulujemy wyróżnienia!