Dni z Herbertem 2023

Finał tegorocznej edycji cyklicznego już wydarzenia w życiu naszej szkoły, czyli spotkań z twórczością Zbigniewa Herberta pod hasłem Dni z Herbertem, odbył się  w poniedziałek 11 grudnia w auli szkolnej. Mieliśmy okazję wysłuchać uczniowskich prezentacji wybranych wierszy Zbigniewa Herberta w ramach konkursu recytatorskiego.

Jury złożone z nauczycieli i przedstawicieli samorządu uczniowskiego wyłoniło najlepsze prezentacje:

I miejsce Miłosz Bryda – wiersz „Pięciu”

II miejsce Julia Owsiak – wiersz Brewiarz IV”

III miejsce Piotr Barcicki – wiersz „Siódmy anioł”

wyróżnienie Amelia Grabowska – wiersz „Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu”, Katarzyna Kołodziejczyk – wiersz „Dwie krople”

Uczniowie w tym roku przedstawili również bardzo ciekawe prace plastyczne inspirowane wierszem Z. Herberta pt. „Szachy”, a także prace fotograficzne inspirowane wierszem pt. „Do rzeki”. W tych konkurencjach nagrody uzyskali:

I miejsce Karolina Kasprzak, Aleksandra Stecuła

II miejsce Amelia Grabowska, Sandra Jankowska

III miejsce Julia Palij, Witold Bednarek

Ponadto dwuosobowe zespoły reprezentujące klasy  1-3 zmagały się w konkursie wiedzy o życiu i twórczości naszego patrona. W tej konkurencji lokaty były następujące:

I miejsce zespół z klasy 3b: Emilia Eliasz i Klaudia Lenarczyk

II miejsce zespół z klasy 3c: Oliwia Podgórni i Agata Zięciowska

III miejsce zespół z klasy 1c: Julia Bezuszko i Lena Krajewska

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursów za zaangażowanie oraz jury za współpracę. Gratulujemy sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Dni z Herbertem w II LO.