Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej

W ubiegły piątek, 19 kwietnia nasz zespół wokalny „Kwartello” powtórzył ubiegłoroczny sukces i zdobył wyróżnienie w Finale X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej w Raciborzu.
Zespół, w składzie: Emilia Kasztelan z kl. 3b, Oliwia Podgórni z kl. 3c, Alicja Wiącek z kl. 4c, oraz Oliwia Nowicka z kl. 3a wykonał piosenkę Ely Guerra „Brillará el sol otra vez?” z filmu animowanego wytwórni Disneya „Vacas Vaqueras” (Rogate ranczo).
Do finału awansowała, jako solistka, również jedna z członkiń zespołu – Oliwia Nowicka wykonując piosenkę „Oye” z repertuaru Beyoncé.
Aby dostać się do finału dziewczyny musiały przejść przez eliminacje, które polegały na nagraniu filmiku z nagraniem piosenki, umieszczeniem jej na Youtube (jako nagranie niepubliczne) i przesłaniem jej organizatorowi. W finale wystąpiło 22 wykonawców z całej
Polski. Należy podkreślić, że nasze wykonawczynie jako jedyne reprezentowały województwo opolskie. Zmagania konkursowe trwały do późnych godzin popołudniowych w Państwowej Szkole Muzycznej w Raciborzu, a przy okazji można było poznać wiele osób o
podobnych zainteresowania z całej Polski.

Gratulujemy wyróżnienia!