Wystawa pn. „Opolski Szlak Powstań”

W 100 rocznicę II powstania śląskiego (1920 r.) w II Liceum Ogólnokształcącym w Brzegu gościła wystawa pn. „Opolski Szlak Powstań”. Wystawę udostępnili Autorzy tj. Biało-Czerwone Opole, Jedna Odra.

Intencją Autorów wystawy jest przypomnienie miejscowości, wydarzeń oraz ludzi, którzy wtedy walczyli o Polskę, przynależność Śląska do Polski. Wystawa ukazuje miejsca na Śląsku Opolskim, związane z powstańczą historią tego regionu. Szlak powstańczy wiedzie z północy województwa opolskiego w stronę południową i obrazuje przebieg linii frontu podczas III powstania śląskiego w 1921 roku.

Wystawa wyeksponowana (20-24.01.2020 r.) w auli szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Historię Śląska poznała także młodzież z Ukrainy z Horodenki, która w tym tygodniu gościła w naszej szkole.

Wystawa powstała dzięki współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej w ramach programu „Z historią oręża polskiego, tradycją i kulturą w tle”.

Małgorzata Baranowska