Zainspiruj się sztuką!

Muzeum w Liceum to projekt edukacyjny Fundacji Niezła Sztuka, który ma zainspirować młodych ludzi sztuką. Dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją otrzymaliśmy ekspozycję edukacyjną o polskiej sztuce, zawierającą wysokiej jakości reprodukcje 10 obrazów największych polskich artystów. Na każdym wydruku jest umieszczony kod QR, który prowadzi do biografii danego artysty w wersji tekstowej lub audio, opowiedzianej w pierwszej osobie. Artyści mówią o tym, co ich inspirowało, jakie trudności napotykali, opowiadają o  swoich miłościach i zachwytach dnia codziennego. Są postaciami z krwi i kości, a nie figurami z encyklopedii.
 W role artystów wcielili się polscy aktorzy: Bartłomiej Topa jako Tadeusz Makowski, Maciej Stuhr jako Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy),Danuta Stenka jako Olga Boznańska, Jerzy Stuhr jako Józef Chełmoński, Tomasz Kot jako Stanisław Wyspiański.

Pamiętaj: sztuka pobudza wrażliwość, kreatywność, otwiera na świat. Dlatego nie zwlekaj: zobacz naszą galerię, zeskanuj kod, czytaj lub słuchaj!